Urządzamy kuchnię. Funkcjonalność krzeseł barowych.

Urządzamy kuchnię. Funkcjonalność krzeseł barowych

Popularność krzeseł barowych, czyli tak zwanych hokerów jest dzisiaj ogromna. Tego rodzaju krzesła przyjęły się, jako element wystroju wnętrza. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich nowocześnie zaaranżowanej kuchni. Czy jednak ten trend sprawdza się w każdym wnętrzu? Okazuje się, że tak. Bo wybór hokerów jest dziś naprawdę szeroki. Z łatwością znajdziemy takie, które dopasujemy do aranżacji wnętrza. Co więcej, dodadzą one kuchni charakteru i staną się przysłowiową kropką nad „i”. Kuchnia, w której wykorzystano hokery, może być nie tylko nowoczesna i designerska, ale jednocześnie wygodna, funkcjonalna oraz dostosowana do współczesnego trybu życia.

Krzesła barowe w kuchni, jako odpowiedź na współczesny tryb życia
Intensywny i szybki tryb życia nie daje zbyt wielu okazji do celebrowania posiłków. Coraz rzadziej zasiadamy wspólnie przy stole do obiadu czy kolacji. Szczególnie śniadania przestały być posiłkiem, który zjadamy na spokojnie przy stole. Mocna, szybka kawa na śniadanie, do tego ewentualnie grzanka nie jednej osobie starcza za cały posiłek przed wyjściem do pracy. Dopiero po tym, jak przebrniemy przez poranne korki i dotrzemy wreszcie do swojego miejsca pracy, decydujemy się na zjedzenie czegoś bardziej konkretnego za biurkiem albo w firmowym bufecie. Coraz popularniejsze staje się również jedzenie na telefon, punkty gastronomiczne zlokalizowane przy firmach i szkolne stołówki. To straszne, ale brakuje nam czasu na zjedzenie przynajmniej jednego porządnego posiłku. Taki sposób odżywiania przekłada się również na sposób urządzania kuchni. Nie potrzebujemy już wielkich stołów. Znacznie praktyczniejsze są mniejsze i lżejsze meble, które możemy dowolnie przestawiać. Jednym z bardziej funkcjonalnych rozwiązań są lady, które mogą pełnić rolę wyspy kuchennej. Stołki barowe doskonale do nich pasują.

W stronę nowoczesności
Bardzo silnym trendem aranżacyjnym, który panuje już od dłuższego czasu, jest łączenie kuchni z salonem czy pokojem dziennym.  Otwarte, wielofunkcyjne przestrzenie również są odpowiedzią na nasz obecny styl życia. Minimalizm i funkcjonalność zwyciężają więc, jeżeli chodzi o wystroje współczesnych kuchni. Takie również maja być krzesła barowe: wygodne, dobrze spełniające swoją funkcję, pozbawione nadmiernych zdobień i przeładowanych form. Prostota zdecydowanie króluje. Dotyczy to zarówno stosowanej kolorystyki materiałów obiciowych, jak i rodzajów materiałów użytych do produkcji hokerów. Przeważają krzesła z czarnymi, białymi lub kremowymi lub brązowymi siedziskami. Drewno zostaje zastąpione przez łatwą w utrzymaniu chromowaną stal. Zdecydowany prym wiodą obicia skórzane lub wykonane ze sztucznej skóry. Są po prostu łatwe do wyczyszczenia, a przy tym bardzo uniwersalne.

Tego rodzaju meble mogą być jednak całkiem komfortowe. Na rynku z łatwością znajdziemy hokery z szerokim siedziskiem na sprężynach tapicerskich, pokryte pianką poliuretanową oraz z wyprofilowanym oparciem. Są one wygodniejsze, niż niejedno krzesło i chociaż nasz tryb życia często na to nie pozwala, wręcz zachęcają do spokojnego wypicia porannej kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *