5/5 - (4 votes)

Najpopularniejsze wydawnictwo sportowe

W kategorii najpopularniejszego wydawnictwa sportowego na pierwszym planie wyróżnia się przede wszystkim Wydawnictwo Sine Qua Non, które działa na rynku od 2010 roku. Jak wiadomo, piłka nożna to najpopularniejsza obecnie dyscyplina sportu, stąd też nie można się dziwić, dlaczego to właśnie książki sportowe cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród kibiców w każdym wieku. 

Do najlepszych książek piłkarskich można zaliczyć również te dotyczące historii piłkarskiej reprezentacji Polski. Jedną z takich książek można uznać pozycję pod tytułem: Moje najważniejsze 90 minut, w której największe postacie reprezentacji w kolejności alfabetycznej przedstawiają swoje najważniejsze boiskowe doświadczenia i najwybitniejsze mecze w biało-czerwonych barwach. To bezapelacyjnie bardzo interesująca pozycja dla wszystkich kibiców piłkarskich, którzy chcą bliżej poznać zarówno historię najnowszą, jak i te wydarzenia, które miały miejsce w odległej przeszłości. 

Wśród innych książek można wyróżnić wiele popularnych biografii- chociażby najnowsza biografia utytułowanego ukraińskiego napastnika Andrija Szewczenko, pod tytułem Szewczenko. Moje życie i moja piłka. Biografia ta opowiada w bardzo detaliczny sposób  o kulisach swojej kariery w barwach Dynama Kijów, Milanu i Chelsea. Warto wiedzieć, że Szewczenko jako jedyny piłkarz z krajów byłego Związku Sowieckiego został również laureatem Złotej Piłki, co sprawia, że jest jednym z najlepszych sportowców reprezentujący barwy swojego kraju.    

Kibice hiszpańskiej piłki bezapelacyjnie będą zainteresowani książką na temat jednego z najpopularniejszych hiszpańskich klubów na świecie, FC Barcelony- Barca, powstanie i upadek klubu, który ukształtował piłkę nożną. Autor książki, Simon Kuper w bardzo drobiazgowy sposób opisuje, jak doszło do tej przemiany. Holenderski dziennikarz opisuje również całą strukturę organizacyjną, w której przedstawia całą pracę trenerów, członków sztabu medycznego, analityków i dietetyków. Tym sposobem, czytelnik w bardzo kompleksowy sposób zapoznaje się z ogólnym funkcjonowaniem jednego z najlepszych klubów na świecie, przy czym opisany jest również wpływ na jego funkcjonowanie dwóch legend- Johana Cruyffa i Lionela Messiego. Finalnie, tłumaczy również fakt, dlaczego grozi temu klubowi utrata pozycji hegemona w europejskim i światowym futbolu. Wszystko to zdaje się być nieaktualne, jeśli popatrzy się na ostatnie wyniki tego zespołu pod wodzą swojego byłego hiszpańskiego zawodnika, Xaviego Hernandeza. Barcelona to obecnie jeden z głównych faworytów do wygrania Ligi Europy i miejsca na podium w lidze hiszpańskiej. 

Najlepsza księgarnia internetowa

W kategorii najlepszej księgarni internetowej można uznać stronę labotiga.pl, która jest oficjalną stronę Wydawnictwa SQN. Oprócz standardowych książek można tam również nabyć dodatkowe dodatki i inne akcesoria w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz tego można znaleźć wiele kodów rabatowych, które pozwalają na dodatkowe zakupy książek tego wydawnictwa. 

Wśród najczęściej kupowanych książek można znaleźć również książkę autorstwa Michała Kołodziejczyka i Anity Werner pod tytułem Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka. Jak sama nazwa wskazuje w tej książce autorzy skupili się na przedstawieniu tego jak życie sportowe przeplata się w krajach Trzeciego Świata z życiem politycznym. To wszystko sprawia, że opowieść ta trzyma w napięciu czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, przez co ma się gwarancje, że będzie to niezapomniane wrażenie intelektualne. 

Recommended Articles