Oryginalne oraz praktyczne wózki hotelowe

Wózki do housekeepingu to jedno z narzędzi, które skutecznie może ułatwić albo utrudnić wykonywanie pracy osobie sprzątającej, która zajmuje się tego rodzaju pracą. Choć może dla wielu jest to sprawa drugorzędna to osoby, które są odpowiedzialne za wyposażenie tego działu nie powinny za bardzo oszczędzać na tego rodzaju sprzęcie.

Wybierając odpowiednie wózki hotelowe, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów takich jak:

– miejsce na odkurzacz.

Dzięki wydzielonej powierzchni na odkurzacz, osoby, które zajmują się sprzątaniem nie będą musiały dźwigać go ze sobą, przechodząc z jednego pokoju do drugiego.

– oddzielne półki na pościel.

Należy zadbać o to, aby wózki do hotelu posiadały osobne półki dla
każdego rodzaju pościeli. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwi pracę paniom sprzątającym. Poza tym, zapobiegną one gnieceniu się pościeli.

– ergonomiczna sylwetka.

Wózki takie nie powinny być za ciężkie, ponieważ będą znacznie utrudniać jego prowadzenie. Nie bez znaczenia jest też ich rozmiar, który powinien być dopasowany do pomieszczeń hotelowych. Najlepiej jakby był dopasowany do szerokości korytarza, w którym
powinny mieścić się dwa takie wózki.

– pojemniki na brudną pościel.

Te urządzenia powinny być solidne oraz nie przepuszczać zapachów.
Profesjonalnymi pojemnikami w wózkach do hotelu, są te, wykonane z grubszych tkanin, które nie przepuszczają powietrza oraz są lekkie i łatwe do opróżniania.

Zamontowane w nich przesłony pozwalają zakryć wyposażenie wózków. Poza tym są one wykonane z plastiku lub płótna.
Funkcjonalne wózki do sprzątania pomieszczeń hotelowych w znacznym stopniu ułatwiają pracę personelowi sprzątającemu.

Komentarze są wyłączone.