Miejsce do wypoczynku w domowym gabinecie

Coraz częściej pracujemy w domach. Urządzenie wygodnego i funkcjonalnego miejsca pracy staje się więc koniecznością. Domowy gabinet nie musi być jednak wcale bardzo formalnym pomieszczeniem. Możemy wzbogacić go o strefę wypoczynkową. Zyska wówczas bardziej przytulny charakter. Zestaw wypoczynkowy w gabinecie okazuje się czasami niezwykle przydatny. Jeżeli nasza praca wiąże się z przyjmowaniem klientów czy kontrahentów, reprezentacyjne pomieszczenie staje się nieodzowne. Kącik wypoczynkowy to miejsce, w którym możemy prowadzić rozmowy biznesowe, omawiać szczegóły zamówień, przedstawiać swoje propozycje, negocjować. Taka przestrzeń w gabinecie może jednak łączyć w sobie wiele funkcji i rozwiązań. Na przykład wieczorem gabinet może zmienić się w pomieszczenie, w którym przyjmiemy naszych gości i spędzimy miło czas przy kawie. Odpowiednie zaaranżowanie strefy wypoczynku wymaga dobrania odpowiednich mebli. Ich najważniejszą cechą powinna być oczywiście wygoda.

 

Jakie meble są niezbędne, jeżeli chodzi o strefę relaksu?

W dobrze wyposażonym gabinecie nie może oczywiście zabraknąć sofy. Może być dwuosobowa lub trzyosobowa. Kolejny element to fotel dla gospodarza. Nie jest to przypadkowy mebel. W takim miejscu ma nawet nieco psychologiczne znaczenie. Zaznaczy dominującą rolę gospodarza. W trakcie spotkania, nawet niezobowiązującego przy kawie lub herbacie od razu będzie wiadomo, kto tutaj rozdaje karty. Niezbędnym meblem strefy wypoczynkowej jest również niewielkich rozmiarów stolik kawowy. Urządzając kącik wypoczynkowy w gabinecie zadbajmy o to, aby właściwie dobrać do niego materiały oraz kolory. Nie jest to odpowiednie miejsce na eksperymenty aranżacyjne, krzykliwe kolory oraz wymyślne wzory. Na ściany wybierzmy stonowane kolory. Najlepszym wyborem będą kolory pastelowe, ciepłe odcienie, sprawdzą się także beże. Ich zadanie jest jedno – nie rozpraszać i nie przykuwać za bardzo uwagi gości.

iezwykle istotne, zarówno z punktu widzenia relaksu, jak i komfortu prowadzenia rozmów, jest również właściwe oświetlenie pomieszczenia. Najważniejszą zasadą jest ta, że światło nie powinno padać bezpośrednio na twarz naszego rozmówcy. W przeciwnym wypadku nasz gość będzie się czuł niemal jak na przesłuchaniu, a nie o to przecież chodzi. Naszą rolą jest stworzenie takich warunków, w których zarówno my sami, jak i nasi klienci i kontrahenci będą czuć się swobodnie.

Dobra atmosfera w gabinecie to podstawa udanych interesów. W jej stworzeniu z pewnością pomoże roślinność. Nie możemy jednak pójść przesadę. Zbyt dużo kwiatów również może rozpraszać. Kwiaty mają stanowić jedynie uzupełnienie aranżacji. Nie mogą zdominować wnętrza gabinetu. Dobrym pomysłem może okazać się ustawiony w pobliżu kącika z wypoczynkiem barek ze szkłem, wodą czy alkoholem. Podejmując gości czy petentów nie zapominajmy o zasadach grzeczności i zaproponowaniu im czegoś do picia. Spotkania biznesowe w domowym gabinecie rządzą się swoimi prawami. Tutaj jesteśmy gospodarzami miejsca. Spoczywają więc na nas obowiązki z tym związane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *