Kilka słów o idealnych stołkach barowych

Hokery, czyli stołki barowe w zamierzeniu stworzone zostały z myślą o wysokich ladach, które spotykamy najczęściej w barach. Jednak z biegiem czasu to funkcjonalne rozwiązanie zawitało również do kuchni. Popularne stały się barki kuchenne oraz wyspy, a ponieważ były wyższe od tradycyjnych stołów, zwykłe krzesła do nich po prostu nie pasowały. Wybór hokerów jest naprawdę niezwykle szeroki.

Producenci z myślą o wybrednych gustach klientów przygotowują wciąż nowe propozycje stołków barowych. Zachwycają one niepowtarzalnymi kolorami oraz nietypową formą. Swoich zwolenników znajdują zarówno najprostsze, podwyższane taborety, jaki bardzo wygodne hokery z solidnym oparciem oraz podłokietnikami. Materiały użyte do obijania ich siedzisk również pozwalają na idealne dopasowanie stołka barowego do aranżacji całej kuchni. Bo hoker nie może być przypadkowo wybranym elementem. Ma stanowić ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrza. Dobór wysokości hokera do barku kuchennego Wysokość barku kuchennego może być oczywiście różna. Zazwyczaj spotykana i najbardziej optymalna jest wysokość 110 cm. Takie rozwiązanie jest wygodne zarówno dla osób, która stoi za barkiem i np. serwuje potrawy czy częstuje drinkiem, jaki i dla wszystkich siedzących po jego drugiej stronie. Bardzo popularna jest również wysokość 90 cm. To standardowa wysokość szafek kuchennych. Barek może wówczas stanowić ich przedłużenie.

Również wyspa w kuchni z reguły ma dokładnie taką samą wysokość jak dolne szafki. Przy pierwszym rozwiązaniu, czyli wyższym barku wysokość hokerów powinna wynosić około 80 cm. Siedzisko powinno znajdować się bowiem ok. 30 cm. poniżej linii blatu. Analogicznie do blatu znajdującego się na wysokości 90 cm powinniśmy dopasować stołki barowe o wysokości 60 cm. Cechy idealnie dobranego hokera O wygodzie hokera decyduje przede wszystkim podpórka pod stopy. Bez względu na jego wysokość podpórka powinna znajdować się 40cm poniżej siedziska. Stołki barowe powinny mieć zachowane takie proporcje jak w przypadku stołu i krzesła. Bardzo wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem są hokery z możliwością regulacji wysokości siedziska. Jeżeli chodzi o wymiary samego siedziska, to jego optymalna wielkość wynosi 40x40cm. Siedzisko jest najistotniejszą częścią stołka barowego. Z reguły wyposażone jest w niskie oparcie. Niektóre modele posiadają nawet możliwość jego regulacji. Czasami w hokerach stosowane są podłokietniki. Jednak nie spotkamy zbyt wielu modeli z takim udogodnieniem. Wiele stołków barowych posiada natomiast opcję obrotowego siedziska. Trzeba przyznać, że jest ona bardzo wygodna.

Osoby siedzące na hokerze nie muszą przestawiać go, ani przyjmować niewygodnych pozycji, aby np. porozmawiać z sąsiadem obok. Feeria kolorów, kształtów i stylów Hokery same w sobie są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Największy wybór hokerów znajdziemy więc w stylu nowoczesnym, modernistycznym czy minimalistycznym. Te stołki wykonywane są z różnych materiałów. Od miękkich tapicerowanych, luksusowych pokrytych prawdziwą skórą, przez metalowe, drewniane, ze sklejki, po produkowane z kolorowego tworzywa. Ultranowoczesne są hokery przezroczyste. Tradycjonaliści z pewnością przekonają się do stołków barowych w stylu klasycznym wykonanych z drewna i wyposażonych w solidne oparcie. Miłośnikom skandynawskich klimatów dedykowane są natomiast hokery lekkie i bardzo proste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *