Jaki powinien być wózek hotelowy?

0H003955 AMB 002

Funkcjonalne wózki do hoteli pozwalają utrzymać w poszczególnych pomieszczeniach hotelowych czystość i porządek. Odpowiedni sprzęt może w dużym stopniu ułatwić wykonywanie codziennych prac związanych ze sprzątaniem.

Ze względu na niezliczoną ilość gości w hotelu wszystkie jego pomieszczenia muszą zawsze lśnić czystością. Zatem dział housekeepingu powinien zawsze zadbać o to, aby wyposażyć personel sprzątający w praktyczny i funkcjonalny sprzęt do sprzątania.

Wózki do housekeepingu – bogata oferta sprzętu do sprzątania pomieszczeń hotelowych

W ofercie firmy zajmującej się dystrybucją wózków hotelowych, wózków dla pokojowych oraz wózków do housekeepingu znajduje się sprzęt cenionych na rynku firm angielskich i włoskich o zróżnicowanym standardzie, funkcjonalności oraz designie.

Wśród wielu wózków używanych w hotelach znajdują się:

– wózki do pościeli czystej i brudnej
– wózki bagażowe
– wózki do bielizny brudnej
– wózki gastronomiczne oraz różnorodne akcesoria do wózków

Wózki hotelowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup sprzętu służącego do wykonywania prac porządkowych w hotelu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Niezwykle istotne jest wyposażenie wózka w miejsce na odkurzacz. Dzięki wydzielonej powierzchni na odkurzacz, osoby sprzątające nie muszą dźwigać go ze sobą, przechodząc z jednego pomieszczenia do
drugiego.

Wózek hotelowy powinien być też wyposażony w oddzielne półki na pościel. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwi pracę personelowi sprzątającemu, lecz także zapobiegnie gnieceniu się pościeli.

Niezwykle istotna jest również ergonomiczna sylwetka. Wózki do hotelu nie powinny być zbyt ciężkie, ponieważ wówczas utrudniają w znacznym stopniu ich prowadzenie. Duże znaczenie mają także rozmiary wózków, które powinny być dopasowane do poszczególnych pomieszczeń hotelowych.

Z kolei pojemniki na brudną pościel powinny być solidne i nie powinny przepuszczać brzydkich zapachów. Najlepiej, jeśli pojemnikami w wózkach są wykonane z grubszych tkanin i nie przepuszczają powietrza, a ponadto są lekkie i łatwo się je opróżnia.

Sprzęt do sprzątania hoteli powinien być praktyczny i funkcjonalny, gdyż wówczas ułatwi w znacznym stopniu wykonywanie czynności związanych ze sprzątaniem pomieszczeń.

Komentarze są wyłączone.