Funkcjonalność i estetyka. Jakie meble są najlepsze do gabinetu?

Funkcjonalność i estetyka. Jakie meble są najlepsze do gabinetu?

ak sprawić, aby nasza praca w domu była nie tylko efektywna, ale również przyjemniejsza? Należy stworzyć sobie komfortowe miejsce do pracy. Takim pomieszczeniem w domu jest z reguły gabinet. Warto zainwestować w oddzielny pokój do pracy, w którym zapewnimy sobie maksimum spokoju oraz koncentracji.

Użyteczne, wygodne i estetyczne meble to podstawa odpowiedniej aranżacji gabinetu. Podstawą jest właściwe biurko Zanim zdecydujemy się na wybór biurka, zastanówmy się na naszymi potrzebami w tym zakresie oraz ilością wolnej przestrzeni, którą dysponujemy. Od tego, czy na biurku ma stać laptop, czy musimy przewidzieć miejsce dla komputera stacjonarnego i klawiatury, czy na biurku będą leżały dokumenty, zależy to, jak dużego biurka będziemy potrzebować. Przemyślmy również to, co chcemy wstawić do gabinetu, oprócz biurka. Jeżeli zależy na na regale na teczki i segregatory z dokumentami, ustalmy od razy w jakim miejscu ma stanąć, aby móc określić wymiary biurka.

Ciekawym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem są biurka narożne, które doskonale wpasowują się w najbardziej problematyczną część pokoju, czyli jego kąt. Dzięki biurku narożnemu możemy z łatwością zagospodarować również to miejsce. Na niewielkie biurko możemy sobie pozwolić, jeżeli ma ono pełnić jedynie rolę stolika pod komputer. W przypadku, gdy potrzebujemy większej przestrzeni do pracy np. miejsca do rysowania projektów, biurko powinno być odpowiednio większe.

Pamiętajmy, że nie musi to być wcale biurko klasyczne. Jego rolę może pełnić stół bez niepotrzebnych szuflad i szafek, za to z miejscem na wprowadzenie kabli. Dobrym pomysłem może okazać się również mebel z nadstawką, która będzie służyć do uporządkowania drobiazgów takich, jak długopisy, spinacze, notatki. Ergonomiczne krzesło, bo grunt to wygoda Drugim niezwykle ważnym elementem gabinetu jest właściwe krzesło. Jest ono szczególnie istotne, gdy przed biurkiem spędzamy wiele godzin. Tutaj obok estetyki liczy się również wygoda. Komfortową pracę siedzącą zapewni nam krzesło z profilowanym oparciem oraz regulacją jego kąta nachylenia. Podłokietniki podtrzymają nasze ramiona podczas pracy. Nie oszczędzajmy na krześle do gabinetu, gdyż chodzi przecież o nasze zdrowie. Styl krzesła to już sprawa indywidualnego gustu. Postarajmy się jednak dopasować je w jak największym stopniu do ogólnej aranżacji wnętrza. Od nas zależy, czy lepiej będzie nam się pracowało w gabinecie nowoczesnym, tradycyjnym, czy może całkiem retro.

W stronę porządku… regały i szafki 

Właściwa organizacja rzeczy ułatwia nam wykonywanie zadań. Dlatego postarajmy się, aby wszystkie przedmioty w naszym gabinecie miały swoje miejsce. Pomogą nam w tym regały albo szafki. Zaletą regałów jest bardzo łatwa dostępność do potrzebnych na bieżąco dokumentów. Nie będziemy musieli tracić czasu na ich szukanie. W zamkniętych półkach możemy natomiast przechowywać najważniejsze dokumenty. Nie wszystko powinno znajdować się „na wierzchu”. Zarówno regały, jak i półki znajdziemy dziś w całej gamie najróżniejszych kolorów oraz stylów. Ich dopasowanie do całej reszty wyposażenia nie powinno więc sprawiać trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *