Detox sokami – dlaczego warto na niego przejść?

Istnieje cała masa sposobów na oczyszczenie organizmu, jednakże to właśnie detox sokowy spośród nich wszystkich zyskał największą sławę i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Każdy, kto o siebie dba, stara się przejść na niego przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku. Jest to banalnie prosty sposób na polepszenie zdrowia, ponieważ nie wymaga od nikogo przygotowywania skomplikowanych czy czasochłonnych posiłków. Detoks bazuje w tym przypadku wyłącznie na samych sokach. To w nich kryje się cała jego moc.

Detoks sokowy w praktyce

Jedną z zalet sokowego detoksu może być jego różnorodność. Każdy jest w stanie przeprowadzić i zmodyfikować go tak, by mu on odpowiadał. Soki można bowiem przygotowywać z różnorodnych warzyw i owoców. Wystarczy więc za każdym razem łączyć je nieco inaczej, aby co i rusz zaskakiwać swoje kubki smakowe i móc cieszyć się z samego przebywania na nowej diecie. Na tym jadłospisie dozwolone jest także doprawianie napojów. Warto zatem urozmaicić ich smak i aromat z pomocą przypraw takich jak: kolendra, cynamon, imbir czy nawet sok z cytryny. Świeże zioła liściaste także znakomicie się sprawdzą. Dodatek kilku listków mięty sprawi, że sok stanie się bardziej orzeźwiający – idealny na lato.

Detox sokami na co dzień – jak to wygląda podczas detoksu?

Każdy powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, że detoks sokowy na samym początku nie jest aż tak przyjemny, jak to by się mogło wydawać. Organizm przyzwyczajony do przyjmowania ogromnej ilości kalorii zostaje nagle zaskoczony i musi przestawić się na nowy tryb funkcjonowania. Nierzadko powoduje to bóle głowy, osłabienie, pogorszenie koncentracji oraz problemy z pamięcią. Wystarczy jednak zacisnąć zęby i te przykre dolegliwości po prostu przeczekać, bo najczęściej mijają one całkowicie już po kilku dniach. Pozytywnych właściwości sokowego detoksu jest natomiast dużo więcej. Każdy, kto się na niego zdecyduje, będzie mógł się o tym przekonać na własnej skórze.

Warto też wspomnieć, że w rzeczywistości detox sokami nie ogranicza się tak zupełnie tylko do samych soków. Wolno na nim przyjmować również inne napoje. Dozwolone są herbatki ziołowe, herbata zielona oraz zwykła woda (najlepiej ta mineralna). Dzięki takiej ilości płynów organizm zostaje znakomicie nawodniony i od razu zaczyna się usprawniać.

Korzystną ofertę detoksu sokowego znajdziesz na https://naturacoldpress.pl/

Komentarze są wyłączone.